Balıkesir Fatih Cam Balkon
Pvc Doğrama

Kaliteli pvc doğrama elde etmenin ilk ve en önemli şartı kaliteli pvc profil kullanmaktır. Standartların gereklerini yerine getiren, teknik olarak ve uygulama esnasında problem çıkarmayan, ihtiyaç duyulan yalıtım değerlerini sağlayan, etkin ve yaygın kullanılan kalite belgelerine sahip pvc profil kullanılmalıdır. Bu kriterleri sağlayan pvc profil satandartları sağlayan bir pvc doğrama için ön koşuldur.

Neden Pvc Pencere?

20. yüzyılın son çeyreğinde hayatımıza giren, kimyasal terminolojide Polivinil Clorür olarak, halk dilinde ise pvc profil olarak tarif edilen, ahşap ve alüminyuma göre sağladığı yüksek avantajlar nedeniyle tercih edilen pvc pencere ve kapı sistemleri bugün ülkemizdeki pencerelerin yaklaşık %80'ini oluşturmaktadır

Pvc pencere kapı sistemlerinin ilk yatırım maliyetleri, ahşap ve alüminyuma göre düşüktür. Bununla birlikte, pvc profilden üretilen pencere ve kapılar ahşap pencereler gibi bakım gerektirmez, ömürleri binaların ekonomik ömürleri ile paraleldir. Bina ömürlerinin 40-50 yıl arasında kabul edildiği düşünüldüğünde, birkaç yılda bir yapılması gereken ahşap doğrama bakım masraflarının binaların ekonomik ömrü süresince oluşabilecek maliyetlerden yüksek olacağı aşikardır. Alüminyum profillerin yüksek atalet değerlerine karşın, korozyon direnci sağlamak için yapılan eloksal kaplamanın çizilmesi halinde oluşacak oksidasyonun doğrama yüzeyinin kısa sürede bozulmasına neden olması kaçınılmazdır.

Binalardaki enerji kullanımının % 82’si ısınma amaçlıdır ve bu rakam ülkemizde kullanılan toplam enerjinin % 26’sına tekabül etmektedir. Binalardaki ısı kaybının % 40'ı dışa bakan duvarlardan, % 30'u pencerelerden, % 17'si dışa bakan dış kapı yada balkon kapılarından, % 7'si çatıdan, % 6'sı ise döşeme altlarından kaynaklanmaktadır. Bu durum da, tasarruf sağlanacak en önemli alan olarak konutları ve konutlarda aynı zamanda bir yalıtım elemanı olarak kullanılan pvc pencere sistemlerini öne çıkarmaktadır. PVC Pencere ve Kapı sistemlerinin sağladığı en büyük avantaj yalıtımdır. En düşük ısı kayıplarının yaşandığı malzeme olan PVC ile birlikte doğru cam kullanılması durumunda ahşap ve alüminyum sistemlere göre daha yüksek yalıtım değerleri elde edilirken nihai tüketicinin tasarrufu arttırılmış olur."